Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Kids Summer Camp 1

11/06/2018 @ 09:00 - 15/06/2018 @ 13:00

11000ALL

 

Koha E Hënë E Martë E Mërkurë E Enjte E Premte
Tema Mirëseardhja Petrela Teknika Petrela Dita e ujit
9:00 Mirëseardhje / Loja e emrave Nisja drejt Petrelës Nxehje/ Climbing Nisja drejt Petrelës Nxehje/ Climbing
9:30 15 min – Regullat,/ nxehje / Climbing Nxehje/Diskutim mbi ruajtjen e ambjentit Teknikë e këmbëve, krahëve, strategjia dhe durimi, fleksibiliteti Nxehj/Diskutim mbi ruajtjen e ambjentit Climbing
10:00 Prezantimi me litarin dhe pajisjet Bouldering (Climbing) Climbing Climbing Spiderweb
10:30 Stëvitje mbi ngjitjen me litar
Pushim Pushim Pushim Pushim Pushim Pushim
11:00 Nyjet – lidhja e 8-s lidhje të tjera Slacklining / lojra dhe Climbing Zbritje me litar Slacklining / lojra dhe Climbing Lojra me ujë
11:30 Trajnim me Crash Pad – si të rrëzohesh dhe si të sigurosh dikë? Ngjitje me litar
12:00 Nisja drejt Tiranës Nisja drejt Tiranës Kap Flamurin e Lagur
12:30 Lojë
Swing to platform
Lojra ekipi Lojë ekipi Lojra ekipi Climbing
13:00 Ngjitje e lirë     Mbyllja e kampit

Gazmend Lame +355 69 40 43 183

rocktiranagym@gmail.com

Details

Start:
11/06/2018 @ 09:00
End:
15/06/2018 @ 13:00
Cost:
11000ALL

Venue

Details
Rock Tirana Climbing Center
Tirana, Albania
Phone:
00355682697564